Czym jest otwartość seksualna i jak należy się z nią obchodzić?

Pojęcie otwartości seksualnej tak naprawdę dla każdego z nas oznacza coś innego. To, co dla jednego stanowi absolutną normę, dla drugiego jest wręcz nie do przyjęcia. Jakie są największe zalety posiadania otwartości seksualnej? Czy będąc otwartym na łóżkowe przygody można spodziewać się wad w takim podejściu do życia?

Wiele zależy od tego, jakimi ludźmi otaczamy się na co dzień. Jeśli wiążesz się z kimś na dobre i na złe, ale chcesz przy tym zachować wolność, powinieneś być wobec tej osoby szczery. Najgorsze sytuacje są wtedy, gdy osoba żyjąca w stałym związku nagle dowiaduje się o zdradzie. A jeśli już na samym początku zostanie wyjaśnione, że wiązek to związek, a numerki na boku mają prawo się zdarzyć – można zaoszczędzić sobie zupełnie niepotrzebnych nerwów.

Kwestia dłuższych romansów poza związkiem jest już wyższym levelem relacji. Zawsze istnieje lęk, że zostaniemy porzuceni dla tej drugiej strony, np. jeśli w praktyce sex okaże się przyjemniejszy i zwyczajnie lepszy.

Świadomość własnej natury

Jest bardzo ważna. Jeśli wiesz, że często będziesz zmieniać partnerów, musisz koniecznie korzystać z wszelkich możliwych form zabezpieczeń. Nigdy nie wiadomo, na co można natrafić w czasie szalonych przygód. Bycie erotycznie otwartym nie zwalnia w żaden sposób z dbania o siebie, traktowania swojego ciała jak świątyni, w której nie może zalęgnąć się żadna zaraza.

Mimo że w dzisiejszych czasach po zarażeniu wirusem HIV można w miarę normalnie funkcjonować, lepiej wyznawać zasadę „dmuchania na zimne”, ponieważ zdrowie powinno być dla nas wszystkich nadrzędną sprawą, by móc w pełni cieszyć się życiem.

Działania z rozwagą

To, że masz otwarty umysł na sprawy związane z sexem nie oznacza, że od teraz masz prawo chodzić do łóżka z każdym. Rozumiemy, że na przestrzeni wiekowej każdy z nas zmaga się z różnego stopnia libido, ale nie można zapominać o tym, by nie podawać się wszędzie ot tak, na tacy.

Musimy pozwolić też, by choć od czasu do czasu ktoś o nas powalczył, postarał się. Takie sytuacje będą przyjemne dla naszego ego i sprawią, że późniejsza zabawa będzie jeszcze intensywniejsza.

Czym jest otwartość seksualna i jak należy się z nią obchodzić?
4.8 (95%) 12 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *